Карта сайту

Управління освіти адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради

Теги: Основ'янський

   Управління освіти адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради  

                  

 

Начальник управління освіти – Нижник Олександр Степанович, тел. 725-27-91;

години прийому:  щовівторка з 14.30 до 18.

Заступник начальника управління освіти – Прохоренко Ольга Володимирівна, тел. 725-27-91;

 години прийому: щосереди з 14.00 до 18.00; щочетверга з 10.00 до 12.00.

 

(http://ruocherv.klasna.com)

 

   У районі 33 навчальних заклади: 12 загальноосвітніх шкіл (10 – денних, 1 – вечірня, 1 – приватна), 19 дошкільних (18 – комунальної власності, 1– приватної власності) та 2 позашкільні. У денних загальноосвітніх навчальних закладах навчається 6129 учнів. З 10-ти денних загальноосвітніх закладів два є закладами нового типу, що забезпечують розвиток обдарованих дітей: ХГ №12 – філологічного та природничо-математичного напрямів з поглибленим вивченням іноземної (англійської) мови, математики, фізики та біології; ХГ №34 – гуманітарного профілю. ХСШ №66 – спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови.

  Відстежується позитивна динаміка розвитку системи позашкільної освіти в районі. 386 призових місць цього року  вибороли юні спортсмени ДЮСШ №9 у змаганнях різних рівнів. Тренери за цей час підготували 21 кандидата у майстри спорту, 3-х майстрів спорту.

  Вихованці ЦДЮТ №7 принесли району 1437 призових місць у різнорівневих змаганнях. Танцювальний колектив «Торнадо» отримав 2017 року звання «Народний художній колектив естрадного танцю».

   Методичною радою РМЦ цього року узагальнено і рекомендовано до впровадження в практичну діяльність 13 педагогічних досвідів.

  Інноваційні надбання педагогічних працівників навчальних закладів району, що представлені ними в обласній виставці-презентації педагогічних ідей і технологій, засвідчили факт активної інноваційної діяльності 32-х педагогічних працівників ЗНЗ та ДНЗ району (19 робіт відзначено дипломами).

   Підсумки участі педагогічних працівників у районних, міських та обласних професійних педагогічних конкурсах засвідчили небайдужість педагогічного загалу району щодо зростання фахової майстерності. 20 педагогів шкіл району змагались у І (районному етапі конкурсу «Учитель року – 2017» у номінаціях: «Початкова школа», «Музичне мистецтво», «Біологія», «Інформатика». Переможці районного етапу: Уварова І.О. (біологія, ХГ №12), Опарій С.С. (початкова школа, ХЗОШ №120), Литвиненко М.С. (музичне мистецтво, ХЗОШ №7), Фесенко О.В. (інформатика, ХЗОШ №10) взяли участь у міському етапі. Лауреатом міського та обласного турів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» стала Уварова І.О.

  До числа 100 шкіл-учасників Всеукраїнського експерименту «Запровадження нового стандарту початкової освіти» увійшла ХГ №12. Вчителі нинішніх 1-х класів пройшли тренінгові заняття, організовані Міністерством освіти і науки України.

  У ІІ (міському) етапі Конкурсу на кращий дистанційний курс серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів у номінації «Інформатика» перемогла Фесенко О.В., вчитель ХЗОШ №10.

  Із 29 учнів ЗНЗ району у 2016/2017 навчальному році, які брали участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН України, призові місця посіли 11 учнів: І місце – 2; ІІ місце – 2; ІІІ місце – 7. 

  У міських та фінальних етапах Всеукраїнських турнірів учні шкіл району вибороли призові місця:

збірна команда району – ІІІ місце у міському турнірі юних винахідників та раціоналізаторів;

збірна команда району юних істориків – ІІ місце у міському турнірі;

збірна команда району «Devide et impera» нагороджена дипломом ІІІ ступеня Міністерства освіти і науки на XIV Всеукраїнському турнірі юних  правознавців та дипломом у номінації «За волю до перемоги»;

збірна команда району «Arane» (ХЗОШ №120, ХГ №12) нагороджена дипломом ІІІ ступеня Міністерства освіти і науки на ІІІ Всеукраїнському турнірі юних філософів та релігієзнавців.

  Показником результативності виховної роботи була активна участь школярів у шкільних, районних, міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та фестивалях: 

у флешмобі з рушниками в рамках міського фестивалю «Веселкою сплелися кольори» (диплом ІІІ ступеня отримали учні ХСШ №66);

у міському конкурсі творчо-пошукових робіт «Мій родовід»: Петрук Вікторія (9 клас, ХЗОШ №35) отримала заохочувальний диплом; Борисова Аліса (8клас, ХЗОШ №35) – диплом ІІІ ступеня у номінації;

у конкурсі учнівських проектів «Харків – очима небайдужих дітей» у номінації «За активну громадську позицію щодо захисту безпритульних тварин» Чернявська Уляна (4 клас, ХЗОШ №53) відзначена дипломом ІІІ ступеня;

у конкурсі патріотичної пісні «Голос пісні» творчий колектив ХЗОШ №48 – дипломом ІІІ ступеня;

у фестивалі Харківської міської організації учнівського самоврядування «Енергія» учні ХЗОШ №35 вибороли диплом ІІ ступеня;

у міському фестивалі ЗМІ колектив ХЗОШ №35 – диплом ІІІ ступеня.

  В Основ’янському районі мешкає 4668 дітей віком від народження до 6 років. Організацію дошкільного виховання здійснюють 18 дошкільних навчальних закладів комунальної власності. У 2017/2018 навчальному році в них функціонує 142 групи, з них: 28 груп раннього віку, 114 груп дошкільного віку, у яких виховується 3320 дітей. Крім того, в районі працює приватний дошкільний навчальний заклад – Центр розвитку дитини «Маленька країна», в якому функціонує 3 групи з короткотривалим режимом роботи. Його відвідують 20 дошкільнят.

  Дошкільні навчальні заклади комбінованого типу №№52, 96, 345, 353, 391, 441 забезпечують роботу з дітьми, які мають порушення мови. У цих закладах у 2017/2018 навчальному році відкрито 12 спеціальних (логопедичних) груп, які відвідують 279 вихованців. 

  В усіх дошкільних навчальних закладах запроваджено форми співпраці з батьками, як консультаційні пункти, в роботі яких беруть участь різні спеціалісти: педагоги, практичні психологи, логопеди, лікарі та інші спеціалісти (за замовленням батьків). Крім того, в районі функціонують консультативні центри на базі дошкільних навчальних закладів (№№13, 24, 44, 52, 67, 72, 122, 345, 441).

  Традиційно проходить огляд – конкурс на кращу підготовку навчальних закладів до нового навчального року. Усі заклади освіти району продемонстрували високий та достатній рівні готовності за основними напрямками роботи. 

 

 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark