Статистика сайту

Сейчас на сайте 0 пользователей и 12 гостей.

Карта сайту

Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради

Теги: Індустріальний

 

   Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради здійснює керівництво закладами освіти, що розташовані на території Індустріального району м. Харкова в межах повноважень, встановлених законодавством України. Діяльність Управління освіти  спрямована на реалізацію державної політики в галузі освіти шляхом забезпечення виконання Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2024 роки.

 

 

Керівний склад Управління освіти:

Начальник Управління освіти: Збицька Олена Леонідівна

    Графік прийому громадян: 

 Щовівторка 10.00 - 12.00

Щоп’ятниці 13.00 - 15.00

Заступник начальника Управління освіти: Грицун Наталя Олексіївна

Графік прийому громадян: 

Щопонеділка 14.00 - 16.00

Щочетверга 10.00 - 12.00

 

 Адреса: 61007, м.Харків, вул. Біблика, 26

Телефон: (0572)725-53-59

 

   

 

   Відповідно до потреб громадян та забезпечення прав дітей на отримання освіти у районі сформована спроможна мережа закладів освіти, яка забезпечує надання якісних та доступних освітніх послуг. 

   У  районі  функціонують 43 заклади освіти, з них:

   - 22 заклади дошкільної освіти  (18 ЗДО загального розвитку; 4 ЗДО комбінованого типу), в яких виховуються 4518 дітей;

   - 18 закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються 13269 учнів (у ЗЗСО №121, ЗЗСО №157 – функціонують  інклюзивні класи);

   - 2 заклади позашкільної освіти (комунальний заклад «Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» та комунальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №11»), де виховуються 2282 дитини;

   - 1 Центр професійно-технічної освіти №1 м. Харкова.

   Дошкільна освіта є базовим етапом для цілісного розвитку дитини. створення сприятливих умов для формування необхідних базових якостей особистості, компетентностей, вмінь та навичок, що забезпечує підґрунтя для подальшого успіху дитини, її гармонійного розвитку – важливий напрям діяльності освітян дошкільних закладів району. Особлива увага приділяється питанню охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку і становить 100%.

   Важливих завдань для педагогів дошкільних закладів району є впровадження у освітній процес сучасних освітніх інноваційних технологій. Тому педагогічні колективи дошкільних закладів району є активними учасниками проєктів різних рівнів, серед яких: участь ЗДО №№ 150, 400 у Міжнародному проєкті «Сприяння освіті»; ЗДО №№ 93, 240, 268, 307, 378, 407, 427, 439, 457, 463 – у Міжнародному проєкті «Садочок – простір дружній до дитини» та впровадженні методики «Persona Dolls» (Лялька як персона);  ЗДО № 453 - у міжнародному проєкті соціально-фінансової освіти «АФЛАТОТ»;  ЗДО №№ 280, 407 – у дослідно-експериментальній діяльності регіонального рівня з медіаосвіти; ЗДО №№ 193, 457 – у освітньому науково-педагогічному проєкті «Інтелект України». 

   Заклади дошкільної освіти Індустріального району – це затишний світ, де уважні педагоги не просто навчають дитину, а й роблять все для того, щоб вона почувалася вільною і щасливою, де поважають її власний простір, де вчать вірити в свої сили, де дитина навчається найкращому.

   У закладах загальної середньої освіти організована інституційна (очна (денна)) та індивідуальна (екстернат, педагогічний патронаж, сімейна (домашня) освіта) форми здобуття освіти.

   Українська школа буде успішна, якщо до неї прийде успішний учитель. До дітей має прийти людина-лідер, яка може вести за собою, яка любить свій предмет, яка його фахово викладає.  

   Заклади освіти району  мають достатньо потужний педагогічний потенціал: 148 педагогів нагороджені нагрудними знаками та Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України,  1 працівник має почесне звання «Заслужений тренер України», 7 – звання «Майстер спорту», 2 – звання «Заслужений майстер спорту України», 2 – звання «Заслужений вчитель України», 1 – Орден «Княгині Ольги» ІІІ ступеня, 1 кандидат наук.   236 педагогів мають педагогічні звання «вчитель-методист», «старший учитель», «старший вихователь», «вихователь-методист».  Декілька років поспіль вчителі району є переможцями  міського конкурсу на кращий дистанційний курс.

    Цілісність та розвиток районної системи роботи з обдарованою молоддю здійснюється відповідно до потреб Нової української школи та з врахуванням вимог сьогодення щодо дотримання законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні. 
    Учні шкіл №№ 15, 26, 70, 71, 75, 80, 119, 157, 163 – учасники і  переможці міських предметних турнірів юних математиків, економістів, географів, інформатиків. Діти посідають високі рейтингові місця в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів МАН України.  Переможцями Всеукраїнських і Міжнародних інтелектуальних змагань стали 5 учнів шкіл району: Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з географії (три учні ХСШ № 80); фінальний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Шевченка (учениця ХСШ № 75); фінальний етап Міжнародного конкурсу з українознавства (учениця ХСШ № 119). 
    Три роки поспіль серед випускників закладів загальної середньої освіти є учні, які мають найвищий 200 бальний результат ЗНО. За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року серед 25-ти випускників 16-ти закладів освіти м. Харкова, які отримали найвищі результати ЗНО (200 балів).
    В 2022 році за результатами основної сесії ЗНО/НМТ – 26 випускників Індустріального району одержали 200 балів: з української мови – 5 учнів,  з математики – 13, з історії України – 13. 5 випускників отримали 200 балів з двох предметів (ХЗОШ № 26, ХСШ № 80, ХЗОШ № 118, ХГ№ 163 – 2) 
    Виховна робота в закладах є невід’ємною складовою освітнього процесу. У закладах освіти проводяться виховні заходи, які мають різноплановий характер: тематичні уроки, зустрічі з учасниками бойових дій, волонтерами; конкурси плакатів, малюнків, поробок, презентацій; учнівські конференції, семінари, засідання «круглих столів», навчально-тематичні екскурсії, екологічні акції, вікторини, естафети, квести, флешмоби, фестивалі тощо. Ведеться тісна співпраця із громадськими організаціями. 
    За підсумками участі у міських виховних конкурсах  район входить до трійки лідерів.
    У 2022 році року учень ХЗОШ №157 Лебединець Ярослав став переможцем міського конкурсу «Молода людина року» в номінації «Громадський діяч».
   Велика увага приділяється вихованню патріотизму та громадянської позиції. У більшості закладів загальної середньої освіти району  організовано роботу гуртків патріотичного спрямування, налагоджено роботу волонтерських груп закладів освіти району та роботу районної дитячо-юнацької громадської організації «Сузір’я».
    У районі працюють 18 Євроклубів,  діють 15 загонів юних миротворців. За підсумками роботи, третій рік поспіль всі  18 закладів загальної середньої освіти мають сертифікат «Школа миру» міжнародного зразка. 
    Проєктна діяльність району відома далеко за його межами. Щороку ці проєкти посідають призові місця.    
   Так у 2022 році учні ХСШ №119   отримали почесну нагороду – бронзову медаль Асоціації миротворців ООН Чехії «На службі миру, свободи, демократії» за участь у ХIII Міжнародній зустрічі учасників асоціацій ветеранів війни та AISP-SPIA та конференції з безпеки у Східній Європі. Район успішно співпрацює з громадськими організаціями, службами та правоохоронними органами міста, включаючи Консультативну місію ЄС в Україні.   
    У районі створені всі умови, необхідні для фізичного розвитку молоді та виховання майбутніх майстрів спорту і чемпіонів. У закладах освіти постійно проводяться заходи, спрямовані на збереження здоров’я учнів, залучення їх до  систематичних занять фізичною культурою та спортом, зміцнення спортивної  бази.
   Освітня робота не припинилася і після повномасштабного вторгнення рф в Україну. 22 заклади зазнали руйнувань, 50% здобувачів освіти перебувають за межами власної домівки, 31% педагогів працюють з різних куточків країни та з-за кордону. Але освіта району живе і працює. У закладах організовано дистанційне навчання. Ведуться роботи з відновлення споруд і систем. 7 закладів в районі стали Пунктами незламності, а на базі 5 із них організовані пункти харчування, де щоденно майже п’ять тисяч мешканців отримують гарячі обіди.
   
    Ми – освітяни! Незламні, вірні своєму покликанню! Ми впевнено крокуємо вперед, не зупиняючись не на хвилину. І це дозволяє вірити в те, що у наших дітей – гідне майбутнє!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark