Найбільш читанеКарта сайту

Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради

Теги: Індустріальний

 

Начальник Управління освіти – Збицька Олена Леонідівна, тел. 93-41-35;

години прийому: щовівторка з 16.00 по 18.00; щоп'ятниці з 10.00 до 12.00.

 

Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради

(http://ruoord.kharkivosvita.net.ua/) 

  

Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради здійснює керівництво навчальними закладами, які знаходяться на території Індустріального  району м. Харкова. Діяльність Управління освіти  спрямована на реалізацію державної політики в галузі освіти шляхом забезпечення виконання Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2011-2017 роки.

Відповідно до потреб громадян та забезпечення прав дітей на отримання дошкільної та середньої освіти у районі сформована мережа навчальних закладів, яка дає батькам право  вибору типу, режиму роботи закладу, інноваційних підходів до змісту та методів виховання та навчання, отримання якісних освітніх послуг. На даний час функціонують 42 навчальних заклади комунальної форми власності, у яких навчаються та виховуються більш, ніж 17 тисяч дітей, з них:

- 21 дошкільний навчальний заклад (17 ДНЗ загального розвитку; 4 ДНЗ комбінованого типу (ДНЗ №232 - для дітей з латентною туберкульозною інфекцією та вилікуваних  від туберкульозу; ДНЗ №№240, 268, 439 - для дітей з порушенням слуху, зору та мови)) ;
- 19 загальноосвітніх навчальних закладів:
11 загальноосвітніх шкіл (№№26, 40, 70, 71, 88, 104, 113, 118, 121, 157, 168);
6 спеціалізованих шкіл  (№№15, 75, 80, 85, 119, 155);
1 гімназія (№163);
1 вечірня (змінна) школа (ХВЗШ №16).
- 2 позашкільних навчальних заклади (комунальний заклад «Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» та комунальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №11»).
   У районі задовольняються освітні потреби населення стосовно мови навчання. У дошкільних навчальних закладах навчання та виховання дітей здійснюється українською мовою. У загальноосвітніх навчальних закладах впроваджується як українська, так і російська мови навчання: функціонують 2 школи з російською мовою навчання (ЗНЗ №№71, 121), 4 двомовні школи (ЗНЗ №№70, 75, 80, ХВЗШ №16), решта – з українською мовою навчання. 
   Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання. У школах запроваджена індивідуальна форма навчання для учнів, які за станом здоров`я не можуть відвідувати загальноосвітні навчальні заклади та екстернатна форма навчання для здобуття базової та повної загальної середньої освіти на базі ХВЗШ №16 та ХЗОШ  №71. 
  Навчальні заклади мають достатньо потужний педагогічний потенціал: 24 % вчителів мають педагогічні звання, працюють 11 Майстрів спорту, 2 працівники мають почесне звання «Заслужений тренер України», 1 - звання "Заслужений вчитель України", 2 кандидати педагогічних наук.
   У 2015 році вчитель школи №75 Багацький В.В.  став переможцем міського конкурсу «Учитель року - 2015» у номінації «Захист Вітчизни», учитель гімназії №163 Горлова Т.І. – лауреатом конкурсу у номінації «Математика». 
   У районі триває робота з реалізації комплексного проекту освіти «Обдарована молодь». Щорічно оновлюється інформаційно-аналітичний банк  даних обдарованих дітей, що дає змогу відстежити динаміку їхнього розвитку, здійснити прогностичні заміри щодо результативності участі у конкурсах, змаганнях, турнірах, олімпіадах за рівнем їх досягнень.  У 2016 році 26 учнів та випускників ЗНЗ району – переможці всеукраїнських, обласних та районних інтелектуальних, творчих, спортивних змагань – нагороджені стипендіями державного і  міського рівнів. Серед них – 21 стипендіат Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу», 4 – Харківського міського голови «Обдарованість», 1 стипендіат Президента України.
   Виховна робота в навчальних закладах є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу. Завдяки виховним заходам у дітей формується ціннісне ставлення до суспільства і держави, до людей, до природи, до праці, до мистецтва, до себе. У навчальних закладах проводяться різноманітні виховні заходи: уроки мужності, урочисті зустрічі та загальношкільні лінійки, районні конкурси та виставки плакатів, малюнків, поробок,  учнівські конференції, семінари, засідання, кругли столи, виховні години, навчально-тематичні екскурсії, екологічні двомісячники та акції, виховні години, гри-вікторини тощо. 
   На виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді у районі створена система роботи, працює районна творча майстерня для лідерів учнівського самоврядування «Україна – це я, Україна – це ти». З метою формування готовності учнів до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуаціях у школах району вивчається предмет «Захист Вітчизни», проводяться навчально-польові збори на військовому стрільбищі, Дні цивільної оборони, зустрічі з учасниками АТО, представниками ВНЗ військової спрямованості, пошукова робота навчальних закладів щодо виявлення випускників ЗНЗ – учасників АТО.
  У районі проводиться робота щодо розвитку масової фізичної культури, залучення учнів до різних форм позакласної фізкультурно-оздоровчої роботи, зміцнення спортивної  бази. Щорічно під патронатом Харківського міського голови Г.А. Кернеса та за підтримки народного депутата України В.Ю. Мисика для учнів шкіл проводиться футбольний турнір «Осінній кубок».
 Освітня стратегія Управління освіти спрямована на забезпечення умов функціонування і розвитку освіти, оптимізацію мережі навчальних закладів для забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, максимального задоволення їх освітніх і культурних потреб.
 
 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark