Найбільш читанеКарта сайту

Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

Теги: Шевченківський


                                                           
      Начальник управління освіти – Башкірова Юлія Георгіївна, тел.: 340-31-43, години прийому: щовівторка з 14.00 до 18.00, щочетверга з 9.00 до 13.00.

    Заступник начальника – Животченко Алла Борисівна, тел.: 340-50-28, години прийому: щосереди з 14.00 до 18.00, щоп'ятниці з 9.00 до 12.00. 

  Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

Шлях дитини у велике життя починається з маленького кроку в дитячий садок. 

У Шевченківському районі працює 31 дошкільний навчальний заклад (26 ДНЗ комунальної та 5 – приватної форми власності). Крім того, дошкільну освіту надають дошкільні групи 4 навчально-виховних комплексів: 2 НВК комунальної форми власності (№№ 45, 179) та 2 приватних НВК (ХПНВК «АШБ» та «МИР»). Дошкільною освітою у 2015/2016 навчальному році було охоплено 6370 вихованців, що склало 75,7% від загальної кількості дітей у віці від 1 до 6 років, які мешкають у районі. Відсоток охоплення дошкільною освітою дітей від 3-х до 6-ти років – 98,1%, що на 0,1% більше, ніж в минулому році.

 Право громадян на отримання повної загальної середньої освіти забезпечують 32 загальноосвітні навчальні заклади (30 комунальної та 2 приватної форми власності), з них 4 гімназії, 2 ліцея, 5 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та французької) та предметів художньо-естетичного циклу, 3 навчально-виховних комплекси, 17 загальноосвітніх шкіл, школа І ступеня та вечірня школа. У 2015/2016 навчальному році у загальноосвітніх закладах району навчалися понад 17 тис учнів. 

 З метою реалізації творчих здібностей дітей у позаурочний час у позашкільних навчальних закладах Шевченківського району діє мережа різноманітних гуртків та секцій. У Центрі дитячої та юнацької творчості №1 функціонують 196 груп, які відвідують 3181 вихованець, у КДЮСШ № 3 у 81 групі займаються спортом 869 юних спортсменів, у КДЮСШ № 12 у 120 групах тренуються 1407 дітей.

  У 2015/2016 навчальному році школярі Шевченківського району досягли значних успіхів як у навчанні, так і в спорті. Так, за підсумками навчального року 80 випускників 11-х класів були нагороджені медалями, з них 50 учнів – золотими, 30 – срібними. Свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою отримали 122 дев’ятикласника. 1723 учні нагороджені Похвальним листом, 225 – Похвальною грамотою.
   За підсумками обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів учні ЗНЗ Шевченківського району здобули 216 дипломів переможців, а у всеукраїнському етапі – 29 дипломів. Щорічно учні ЗНЗ району у складі збірних команд України беруть участь у міжнародних учнівських олімпіадах з навчальних предметів. В обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2015/2016 навчальному році Шевченківський район отримав 118 нагород, у всеукраїнському етапі школярі району здобули 15 перемог. 
   За результатами участі команд ЗНЗ у міському етапі турнірного руху район посів І місце серед районів м. Харкова, виборовши 18 перемог. 
  У загальнонаціональному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка учні ЗНЗ Шевченківського району здобули три призових місця. Також учні шкіл району посіли два призових місця у обласному етапі та перше місце у загальнонаціональному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
  Поряд із значними навчальними досягненнями учні демонструють стабільно високі результати у спортивній сфері. Завдяки тісній співпраці вчителів фізичної культури ЗНЗ та тренерів-викладачів КДЮСШ №№ 3, 12 досягнуто вагомих перемог у змаганнях з різних видів спорту. Вихованці спортивних шкіл брали участь у понад 240 заходах всеукраїнського та міжнародного рівнів, де посіли призові місця. Учні ЗНЗ району також здобули перемоги у різнопланових спортивних змаганнях з шахів, футболу, легкоатлетичного чотирьохборства, баскетболу. За підсумками минулого року Шевченківський район посів І загальнокомандне місце серед районів м. Харкова за програмою міської Спартакіади «Спорт і школа» і І загальнокомандне місце серед районів м. Харкова за програмою обласної Спартакіади «Спорт протягом життя», а КДЮСШ №12 стала першою за результатами міського огляду-конкурсу на кращий стан навчально-тренувальної та виховної роботи серед КДЮСШ м. Харкова у 2015 році.
  Своєрідним фундаментом світосприйняття для учнів Шевченківського району є Асоціація дитячо-юнацьких організацій «Лідер ХХІ», мета якої – розвиток молоді шляхом розкриття інтелектуального, громадського та духовного потенціалу, виховання справжніх патріотів, членів українського суспільства – гідних громадян України.
  Але жодні досягнення учнів неможливі без повсякденної роботи вчителів, їх майстерності та професіоналізму. Щорічно учителі-переможці районного туру конкурсу «Учитель року» стають лауреатами і переможцями міського, обласного та всеукраїнського етапів. У 2016 році переможцем міського етапу конкурсу у номінації «Захист Вітчизни» став Зубчик В.А., учитель ХГ № 116, лауреатом міського і обласного етапів у номінації «Історія» – Колєсніков А.А., учитель ХЗОШ № 131.
  Педагогічні працівники району брали участь у більш ніж 130 різноманітних методичних заходах міського, обласного, всеукраїнського і міжнародного рівнів та гідно представили свої вагомі досягнення, творчі надбання. У Громадській акції «Флагмани освіти і науки України – 2015» ХЛ № 89 відзначено дипломом та пам’ятною медаллю «За вагомий внесок у розвиток освіти і науки». Ліцей також нагороджено дипломом І ступеню та відзнакою лауреата VII міжнародного форуму «Інноватика в сучасному світі». ХЗОШ №22 нагороджено дипломом та срібною медаллю міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2016». В обласній тематичній відкритій виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» ДНЗ № 51 отримав диплом І ступеня, а районне методичне об’єднання класних керівників – диплом ІІ ступеня. В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» ЦДЮТ № 1 виборов диплом ІІ ступеня. У 2016 році цей заклад став рівноправним членом Міжнародної асоціації позашкільної освіти.

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark