Карта сайту

Фінальний етап IX Всеукраїнського турніру юних інформатиків

Теги: Турнір з основ інформатики

Фінальний етап IX Всеукраїнського турніру юних інформатиків проходив з 12 по 16 квітня в м. Суми. Турнір проводився на базі Сумської спеціалізованої школи № 10, яка розташована у самому центрі міста.
   У день відкриття турніру всі думки учасників збірної команди м. Харкова, до складу якої входили:
•    Гриценко Володимир, учень 10 класу Харківської гімназії № 82, капітан команди;
•    Піляєв Данило, учень 10 класу Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія»;
•    Коханов Сергій, учень 10 класу Харківської гімназії № 55;
•    Карпінський Антон, учень 11 класу Харківської гімназії № 55;
•    Шевченко Ілля,  учень 7 класу Харківського фізико-математичного ліцею № 27, були про майбутній захист домашнього проекту. Адже в турнірі брали участь 7 кращих команд з усієї України:
•    збірна команда учнів Волинської області;
•    збірна команда учнів Дніпропетровської області;
•    збірна команда учнів м. Києва;
•    команда учнів Червоноармійського НВК Львівської області;
•    збірна команда учнів м. Суми;
•    збірна команда учнів Харківської області;
•    команда учнів Харківської школи-інтернату «Обдарованість».
   До пізнього вечора збірна команда вносила у своє домашнє завдання останні зміни  й готувалася до захисту. Звичайно, всі дуже хвилювалися, тому що суперники були досить серйозні, але вірили у свої сили.
Цікаво було подивитися, як підійшли до розв'язання домашнього завдання інші команди, яку математичну модель вони реалізовували. Приємно було побачити, що модель нашої команди практично збігалася з моделлю збірної команди Києва, на думку журі, найсильнішої команди турніру.
   Збірна команда нашого міста гідно виступила під час захисту домашнього завдання, представляючи свій проект. Особливо, на наш погляд, нам удався виступ у ролі опонента. Але вся боротьба була ще попереду.
   Завданням другого тура було створення ігрової програми, аналога гри «Перебудова». Цей тур був, на думку хлопців, самим захоплюючим. І, як  нам здається, із завданням команда впоралася.
   Третій тур – олімпіада у форматі ACM. Наша команда виступила блискуче, розв'язавши всі завдання й випередивши навіть збірну команду Києва, у складі якої був призер IV етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики. У цьому турі турніру ми перемогли всіх! І кращим у нашій команді був учень 7 класу Харківського фізико-математичного ліцею № 27 Шевченко Ілля, самий юний учасник фінального етапу турніру.
Потрібно відзначити, що організація змістовної складової турніру та оцінна діяльність журі викликали багато питань, пов'язаних із закритістю дій як оргкомітету турніру, так і його журі.
   Підсумковий результат з одного боку, трохи засмутив нашу команду, тому що лише невелика кількість недібраних балів відокремлювала нас від збірної команди Дніпропетровська, яка посіла на турнірі друге місце; а з іншого боку обрадував – адже в турнірі наша команда вперше брала участь у якості збірної команди і все ж таки одержала призове третє командне місце!
Окрім Диплома ІІІ ступеня в командному заліку, наша команда нагороджена Дипломом І ступеня за перемогу в олімпіаді у форматі АСМ і двома Дипломами ІІІ ступеня за розробку домашнього завдання й створення ігрової програми, аналога гри «Перебудова».
Треба відзначити значну допомогу, яку отримала збірна команда під час проведення відбірково-тренувальних зборів, від викладачів Харківського національного університету радіоелектроніки.
   Турнір усім дуже сподобався, їхати додому не хотілося, усі тільки відчули смак боротьби. Втішає тільки те, що всі, крім Антона Карпінського, зможуть взяти участь у X Всеукраїнському турнірі, який відбудеться в м. Чернівці – місті, яке стало засновником турніру юних інформатиків. Тому хлопці  не прощалися з учасниками інших команд, а говорили їм «до зустрічі в наступному році!!!».


Перейти вгору Share/Save/Bookmark