Статистика сайту

Сейчас на сайте 0 пользователей и 1 гость.

Карта сайту

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Теги: Заходи

 Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було запроваджено з метою захисту мовної й культурної багатоманітності у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначається і в Україні. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. 

   Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. Сьогодні українці зі зброєю в руках захищають українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі.
   З нагоди Міжнародного дня рідної мови, у закладах освіти міста проведені тематичні заходи - презентації, вікторини; ігри; конкурси, квести, диспути, захисти проектів - щоб школярі долучилися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої. 

                                «Як парость виноградної лози,
                                 Плекайте мову. Пильно в ненастанно
                                 Політь бур'ян. Чистіша від сльози
                                 Вона хай буде. Вірно і слухняно
                                 Нехай вона щоразу служить вам,
                                 Хоч і живе своїм живим життям…»
(М. Рильський)
  

 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark