Карта сайту

Урочисте нагородження переможців міських конкурсів

Теги: Учнівські

20 травня 2011 року в Центрі дитячої та юнацької творчості № 3 відбулось урочисте нагородження переможців міських конкурсів: інтегрованих уроків «Про мій Харків – моїм учням», учнівських проектів «Моя мала Батьківщина», учнівських творів «Мій родовід», учнівських творчих робіт «Мій біль – Чорнобиль» та конкурсу-огляду шкільних музеїв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів .
   Головною метою проведення зазначених конкурсів є формування у школярів соціально-громадського досвіду. Тільки людина, яка знає історію своєї країни, родини, свого міста, може вважатися справжнім громадянином своє Батьківщини. 
   Минуле не зникає безслідно, воно проростає в сьогодення, залишаючи тисячі свідчень свого існування у вигляді пам'яток матеріальної та духовної культури, що зберігають і пропагують шкільні музеї. Департаментом освіти спільно з Харківською міською організацією ветеранів України щорічно проводиться конкурс-огляд шкільних музеїв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. У цьому році міський конкурс-огляд шкільних музеїв проводився серед музеїв історичного профілю навчальних закладів за трьома номінаціями: 
•    «Кращий музей Великої Вітчизняної війни та Бойової слави»;
•    «Кращий музей історії навчального закладу»;
•    «Кращий історико-краєзнавчий музей».
   Міський тур конкурс проходив у два етапи:1-й – заочний, 2-й – очний (відвідування музеїв). До першого етапу конкурсу було надано матеріали 10 шкільних музеїв. У другому етапі конкурсу брали участь 6 музеїв, 5 з яких були визнані «Кращими музеями 2011 року». Керівники музеїв-переможців огляду-конкурсу відзначені Почесними грамотами Департаменту освіти Харківської міської ради за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді.
   Метою конкурсу учнівських творів «Мій родовід» є популяризація родинних цінностей. Підлітки поринули у світ спогадів своїх рідних, дізнавалися про героїчне минуле своїх дідусів, бабусь, багато цікавого почули про історії власних родин. У міському етапі конкурсу взяли участь 53 учні з 46 навчальних закладів Харкова. Учнівські твори були представлені за чотирма номінаціями:
•    «Сімейні династії»;
•    «Харків в історії моєї родини»;
•    «Ордена та медалі моєї родини»;
•    «Реліквія моєї сім’ї».
   Автори 17 творів стали переможцями.
   Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. У зв’язку з відзначенням 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи проведено конкурс учнівських творчих робіт «Мій біль – Чорнобиль». Конкурс мав на меті показати страшну трагедію Чорнобиля очима дітей, які через призму свого чутливого світосприйняття спробували відтворити наслідки невидимого атомного руйнівника, виховати свідомих громадян, які пам’ятають свою історію і бережуть навколишню природу. Конкурс проводився за трьома номінаціями:
•    «Літературний твір»;
•    «Художня робота»;
•    «Поробка».
   У своїх роботах діти передали страждання українського народу та близьких людей, які пережили страшну трагедію, але мають надію на щасливе майбутнє. У міському етапі конкурсу брали участь 53 учні, 12 з яких визнані переможцями.
   З чого починається Батьківщина? На це вічне питання шукали відповідь учасники міського конкурсу проектів «Моя мала Батьківщина», що проводиться Департаментом освіти вже другий рік поспіль. Конкурс спрямований на підтримку творчих ініціатив дітей та молоді, розвитку їх креативних здібностей, формування світогляду  підростаючого покоління У цьому році конкурс відбувся за трьома номінаціями:
•    «Найулюбленіший куточок мого міста» (молодша вікова група – учні 3-4 класів);
•    «Видатні харків’яни» (середня вікова група – учні 5-8 класів);
•    «Разом до Євро 2012» (старша вікова група – учні 9-11 класів).
   Міський тур конкурсу проходив у два етапи:1-й – заочний, 2-й – захист досвіду.
   До першого етапу конкурсу було надано сімдесят вісім проектів. Усі конкурсні роботи заслуговують на увагу, тому що створені з натхненням, захопленням і, звичайно, з любов’ю до своєї малої Батьківщини - рідного міста, його культурних, історичних та архітектурних пам’яток, а найголовніше, з любов’ю до людей, жителів рідного Харкова. У другому етапі конкурсу - презентації проектів - взяли участь 25 учнів, які вразили членів журі практичним втіленням авторських ідей. Серед проектів було представлено власні сайти, присвячені видатним харків’янам та Євро 2012, екскурсійні маршрути, сувенірну продукцію. Переможцями конкурсу визнано 15 учнівських проектів.
   Творчих учнів можуть виховувати тільки творчі вчителі. Міський конкурс «Про мій Харків – моїм учням» є конкурсом педагогів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова на кращий інтегрований урок, на яких висвітлюються різноманітні аспекти історії та сьогодення Харкова. Метою конкурсу є залучення широкого кола педагогів міста до впровадження інтегрованого навчання на міжпредметній основі.
   Конкурс проводився серед вчителів початкової, основної та старшої школи. У міському етапі конкурсу свою фахову майстерність представили 68 вчителів, 11 з яких визнані переможцями.
Переможці міських конкурсів нагороджені Дипломами та цінними призами Департаменту освіти Харківської міської ради, пам'ятними подарунками від Харківської міської організації ветеранів України, Харківської міської організації «Союз Чорнобиль України» та міського комітету «Діти Чорнобилю».
   У фойє Центру дитячої та юнацької творчості № 3 учасники заходу та гості із зацікавленістю переглянули виставки кращих учнівських проектів «Моя мала Батьківщина», учнівських творів «Мій родовід», учнівських творчих робіт «Мій біль – Чорнобиль» та матеріали конкурсу-огляду шкільних музеїв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
Під час урочистого нагородження переможців конкурсів та гостей вітали творчі колективи ЦДЮТ № 3: ансамблі танцю «Сияние», «Зіронька», «Реноме» та вокальної студії «Легенда».

Перейти вгору Share/Save/Bookmark