Карта сайту

Вшанування пам'яті члена першого загону космонавтів СРСР Валентина Васильовича Бондаренка

Теги: Зв'язок поколінь

50 років тому - 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на кораблі «Восток-1» здійснив перший політ у космос. За рішенням Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня відзначається як Всесвітній день авіації і космонавтики. Щорічно в цей день у Харкові вшановують пам'ять нашого земляка Валентина Бондаренка. Цього року в урочистому покладанні квітів на могилу бійця першого космічного загону СРСР Валентина Васильовича Бондаренка на 11-міському кладовищі взяли участь заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Горбунова-Рубан Світлана Олександрівна, представники Департаменту освіти Харківської міської ради, адміністрації Жовтневого району міста, друзі та однокласники Валентина Бондаренка, вчителі та учні Харківської спеціалізованої школи № 93.
   Валентин Васильович Бондаренко народився в 1937 році, в 1954 році закінчив середню школу № 93 та відділення пілотів Харківського обласного аероклубу.
   У 1957 році закінчив Армавірської військове авіаційне училище.
   Потім служив льотчиком у авіаційних частинах Прибалтійського військового округу.
   У квітні 1960 року зарахований до першого загону космонавтів. З 31 травня проходив підготовку до космічного польоту на кораблі «Восток».
   Трагічно загинув 23 березня 1961 року у ході тренувань за 20 днів до легендарного польоту Юрія Гагаріна. Валентин Бондаренко був першим у світі космонавтом, який загинув при виконанні службових обов'язків.
   17 червня 1961 указом Президії Верховної Ради СРСР «за успішне виконання завдання уряду» нагороджений орденом Червоної Зірки.
На мисі Канаверал у США встановлена стела на згадку про загиблих космонавтів. Першим у списку, який висічений на стелі, стоїть ім'я нашого земляка В. Бондаренко. Ім'ям Бондаренко названий один з кратерів на Місяці.
   У Харкові на території Жовтневого району ім'ям космонавта названо провулок. Старшокласники ХСШ № 93, яку закінчив В. Бондаренко, доглядають за могилою космонавта. На його честь у школі відкрито кімнату Слави.


 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark