Карта сайту

Урок «живої» історії у ХЗОШ № 22 м. Харкова

Теги: Зв'язок поколінь

14 січня 2011 року відбулася зустріч учнів 9-10 класів із ветеранами Великої Вітчизняної війни за темою "Харків - місто військової та трудової слави". На зустрічі були присутні заступник голови Харківського обласного Комітету Міжнародної Української спілки учасників війни, керівник Центру захисту правди історії Великої Вітчизняної війни Петро Омелянович Конюшенко та учасник Курської битви Володимир Львович Міллер. Ветерани розповіли учням та вчителям,  присутнім на зустрічі, про героїчні події Великої Вітчизняної війни, про важкі для рідного міста часи фашистської окупації 1941-1943 років, про нелегку щоденну працю харків'ян в ім'я Перемоги.

Учні школи були вражені змістовними та цікавими розповідями ветеранів. Діти усвідомили, що війна – це горе, сльози, смерть, кров, руйнування, сирітство, жорстокі знущання та експерименти над людьми у фашистських концтаборах. Учні були приголомшені почутим. Адже читати в підручнику – це одне, а зовсім інше - почути від учасника та свідка подій.

Перегляд  документального кінофільму «Алтарь Победы» для багатьох учнів став справжнім відкриттям, бо розкрив усі жахи фашистських концтаборів.

Пісні воєнних часів у виконанні шкільного хору під керівництвом Маловічко Е.В., не залишили байдужим жодного з присутніх.

На згадку ветерани подарували учням книги: «Память 9 мая» (автор П.О.Конюшенко), «Кольцо памяти. По местам боевой славы Харьковщины» (автори С.М.Остащенко і П.О.Конюшенко), фотоальбом «Харків. 1941-1943» з роботами В.Зільберберга, В.Бисова.


 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark